🔭 Word Lid voor €120 per jaar

Analyse Basic-Fit Q1 2025 Financial Results

Analyse Basic-Fit Q1 2025 Financial Results

Basic-Fit zag er in het afgelopen kwartaal 213.000 nieuwe leden bij komen QoQ: per 31 maart jl. noteerde het aantal members van Basic-Fit op 4,47 miljoen. Ten opzichte van 31 maart 2024 (4,05 miljoen) zijn dit er 414.000 meer.

Over het afgelopen kwartaal zette Basic-Fit een omzet neer van €332 miljoen, wat ten opzichte van Q1 2024 (ad €284 miljoen) een stijging van 17% betreft. De hoofdmotor van deze toename is een stijging van het aantal aangesloten members. Op dit moment dragen deze 4,47 miljoen leden gemiddeld €291 per jaar bij aan omzet, hetgeen ~3% hoger ligt dan in Q1 2024. De overige ~14% groei komt dus uit de groei van het aantal leden van Basic-Fit.

Over de afgelopen 12 maanden (dus Q2 2024 t/m Q1 2025) zette Basic-Fit €1.263 miljoen TTM om, wat 16,3% hoger ligt dan in Q1 2024 TTM (ad €1.086 miljoen TTM).

“This strong performance was driven by the solid membership development in France and Spain” — Rene Moos, CEO Basic-Fit.

Is hiermee nu de eerste harde data zichtbaar van de reeds verkondigde verbeteringen in Frankrijk? Dit valt lastig te zeggen met een traditionele sterke nieuwjaarsimpuls. Pas in de volgende kwartalen kan een eerste balans worden opgemaakt.

In Q1 2025 nam het aantal clubs van Basic-Fit met 41 clubs toe. Het streven van Basic-Fit is om circa 100 clubs toe te voegen aan zijn club netwerk in FY2025. Het groeitempo waarmee Basic-Fit nieuwe clubs opent, ligt sinds Q2 2024 een stuk lager dan in het verleden.

Basic-Fit handhaaft zijn FY2025 doelstellingen van €1.375 tot €1.425 miljoen in verwachte omzet met daarbij een positieve vrije kasstroom. Deze FCF is dus inclusief CAPEX die het besteedt aan het openen van ~100 clubs dit jaar.

Basic-Fit kondigde tevens aan een kredietfaciliteit van €200 miljoen te hebben verkregen van ABN AMRO en Rabobank. Hiermee sorteert het bedrijf voor op de mogelijke vervroegde aflossing van zijn converteerbare obligatie per juni 2026. Deze kent een waarde van €303,7 miljoen.

Basic-Fit verwacht met zijn club groei van 100 clubs in FY2025 zijn positie als Europa’s snelst groeiende fitnessketen te versterken, ook al alloceert het €40 miljoen aan een aandeleninkoopprogramma; de eerste in zijn bestaan. Hiermee wordt er door het management getracht het bedrijf in een kort tijdsbestek van pure compounder te transformeren naar een bedrijf dat hoofdzakelijk focust op het efficiënter maken van zijn bestaande club netwerk, waarmee het de stijgende output van zijn FCF-machine nu dus ook begint terug te alloceren aan zijn aandeelhouders.

Vanmiddag om 15:00 volgt de webcast met analisten. Aandelen $BFIT.AS stonden rond het middaguur ruim 2% hoger. 

Disclaimer
Deze publicatie, en alle publicaties op de website (https://beursbaas.com), in de vorm van artikelen, documenten of andere vormen van (digitale) communicatie, zijn geen beleggingstips of -adviezen. Enkel wordt getracht informatie te geven over de beleggingswereld en het analyseren van bedrijven. Daarnaast kunnen er meningen worden gegeven over bedrijven specifiek, of over het sentiment van de economie als geheel. Deze meningen, ongeacht gepresenteerd met feiten en/of cijfers, zijn eveneens geen beleggingstips- of adviezen. De documentatie, gepresenteerd op de website, kan onjuistheden en/of onregelmatigheden bevatten. Doe altijd je eigen onderzoek en raadpleeg meerdere bronnen alvorens het overgaan tot mogelijke beleggingsbeslissingen. Beursbaas en/of de auteur(s) zijn geenszins verantwoordelijk voor eventuele geleden schade als gevolg van onjuistheden en/of onregelmatigheden in de communicatie en/of documentatie op de website of in de aangeboden producten en/of diensten. Bij het observeren van onjuistheden en/of onregelmatigheden, het verzoek om contact op te nemen zodat dit kan worden gecorrigeerd. Op 17 april 2025 had ik een LONG positie in Basic-Fit.